Sıkça Sorulan Sorular
 Uzaktan Öğretim için hangi adresten giriş yapacağım?
 Uzaktan Öğretim sistemine ues.aku.edu.tr adresinden giriş yapılabilir.
 Uzaktan Öğretim sisteminde nasıl oturum açarım?
 Öğrencilerimiz OBS sisteminde kullandıkları kullanıcı adı ve şifresi ile oturum açabilirler.
Dikkat! E-devlet şifresi ile Uzaktan Öğretim sistemine girilemez. Uzaktan Öğretim sistemimiz yani ues.aku.edu.tr, OBS’de kullandığınız şifre ile çalışmaktadır. Geçerli şifreniz için OBS sisteminde “Şifremi unuttum” bölümünden şifrenizi almayı unutmayın!
OBS sistemine E-Devlet ile giriyorum, ne yapmalıyım?
 OBS’deki e-mail adresinizin doğru olduğundan emin olmak için E-Devlet ile OBS’ye girerek kontrol ediniz. OBS giriş ekranındaki “Şifremi Unuttum” seçeneğini seçerek, gerekli bilgileri girdikten sonra giriş bilgilerinizin e-mail adresinize gönderilmesini sağlayınız. E-mail adresinize gelen bilgiler ile hem OBS hemde Uzaktan Öğretim Sistemine giriş yapabilirsiniz.
NOT: E-mail adresinize gelen mail her zaman “Gelen Kutusuna” düşmemiş olabilir, ayrıca “İstenmeyen Posta” yada “Gereksiz Emailller” gibi klasörleride kontrol ediniz.
Şifrem bloke oldu, ne yapmalıyım?
 Uzaktan Öğretim Sisteminde şifrenizi 10 kez hatalı girerseniz, şifreniz bloke olur. Şifreniz’in bloke olması durumunda akuzem@aku.edu.tr’ye şifrenizin bloke olduğunu ve açılması gerektiğini belirten bir mail atınız.
NOT: E-mail adresinize gelen mail her zaman “Gelen Kutusuna” düşmemiş olabilir, ayrıca “İstenmeyen Posta” yada “Gereksiz Emailller” gibi klasörleride kontrol ediniz.
 Dersin forumuna nasıl katılırım?
ues.aku.edu.tr adresine OBS’de kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
Daha önceki haftalardaki bir ders dökümanı veya videosu için ilgili haftadaki ‘Yayınlandı’ yazan bağlantıya tıklayın.
Sınırlı sayıda olması muhtemel eş zamanlı (senkron) forumlarda ise katılmak için bulunduğunuz haftanın ders saatinde sisteme giriş yapıp, forum linkine tıklayın.
 Dersleri izlerken hangi tarayıcıyı kullanmalıyım
 Google Chrome tavsiye edilir.
 Cep telefonu ya da tabletten derse katılabilir miyim?
 Evet! Bu araçları kullanırken Google Chrome tarayıcıyı seçmeniz önerilir.
Uygulama sırasında yaşadığım teknik sorunlarda kimden destek alabilirim?
 Okulun birim sorumlusu ile mail veya telefon (hafta içi) üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Birim sorumluları listesine “BİRİM SORUMLULARI” sekmesinden ulaşabilirsiniz.